rs
Výkon, výbava a zábava na maximum

Vítejte ve světě rychlosti a síly, bezpečí a komfortu. Seznamte se s vrcholem modelové řady Fabia. Model RS. Hrdý pokračovatel závodní tradice vozů Škoda. Na světových tratích září Fabia Super 2000, Vy můžete zářit spolu s civilní verzí tohoto soutěžního speciálu, modelem RS.

Model RS je poháněn turbomotorem 1,4 TSI s neuvěřitelným výkonem 132 kW (180 koní). Tento motor je kombinován se špičkovou 7stupňovou automatickou převodovkou DSG (Direct Shift Gearbox). Standardní součástí sportovního podvozku je systém jízdní stability ESP a také nová funkce XDS, která při průjezdu zatáčkou přibrzdí přední vnitřní kolo, což má za následek zvýšení točivého momentu na vnějším předním kole. Model RS je nabízen v obou karosářských variantách vozu. Nemusíte se tedy vzdávat obrovského zavazadlového prostoru, který nabízí Fabia Combi.

Ve výbavě Fabie RS i Fabie Combi RS naleznete vše, co potřebujete pro bezpečnou a komfortní jízdu. V interiéru Tempo se sportovními sedadly nechybí elektrické ovládání všech oken, dálkové centrální zamykání, automatická klimatizace Climatronic, autorádio Swing či tříramenný multifunkční volant v kůži s ovládacími prvky řazení 7stupňového automatu DSG. Výjimečnost modelu je však nejvíce znázorněna na vnějším vzhledu. Agresivní tvarování předního nárazníku s integrovanými kruhovými mlhovkami (na přání je možné nahradit mlhová světla LED světly pro denní svícení), 17" kola z lehkých slitin Gigaro vyvinutá speciálně pro tento model s možností volby mezi čtyřmi barevnými variantami, spoiler 5. dveří, difuzor zadního nárazníku a sportovní dvojitá koncovka výfuku. To vše je zárukou exkluzivního designu modelu RS. Ale počkat, ještě na něco jsme zapomněli. Paletu vnějších laků tvoří vedle exkluzivní metalízy modrá Race a zelená Rallye ještě další tři metalické laky, dvě uni barvy a také žlutá Sprint special. U verze hatchback pak můžete vybírat barvu střechy vozu (bílá, stříbrná a černá).