greenline
Nepřekonatelně levná a ekologická jízda

Pokud se svým vozem najíždíte desítky tisíc kilometrů ročně, jistě Vám záleží na nízké spotřebě paliva. Pokud jste navíc milovníky přírody či ekologicky založenými jedinci, zajímá Vás také, kolik Váš vůz vypouští do ovzduší škodlivých látek. Právě pro Vás je tedy určen vůz Fabia GreenLine, který spotřebuje pouze 3,4 litru nafty v kombinovaném režimu, což odpovídá hodnotě 89 g/km CO2.

Fabia a Fabia Combi GreenLine nabízejí jednoduché úpravy, díky kterým bylo možné snížit spotřebu paliva i emise oxidu uhličitého. Pohon má na starosti nový naftový tříválec 1,2 TDI CR o výkonu 55 kW (75 koní), který je vybaven filtrem pevných částic ve výfukových plynech (DPF). K přírodě šetrná verze GreenLine má snížený sportovní podvozek, přeprogramovanou řídící jednotku, prodloužené převody a používá speciální pneumatiky se sníženým valivým odporem o rozměrech 185/60 R15. Snížena byla také pohotovostní hmotnost vozu díky standardní montáži kol z lehkých slitin či sady na lepení pneumatik místo rezervního kola.

Najdete zde také systém Start-Stop, který vypíná motor při čekání například na křižovatce a dokáže tak v městském provozu ušetřit až 0,9 l paliva na 100 km. Fabia GreenLine je dále vybavena rekuperací pohybové energie. Tento prvek dobíjí akumulátor při brzdění a šetří tak palivo v případech, kdy řidič využívá více elektrických spotřebičů.

Fabia GreenLine po městě jezdí za 4,1 litru nafty na 100 km a mimo město dokonce jen za 3 litry nafty na 100 km! Na jedno natankování tak můžete ujet až 1500 kilometrů. V základní výbavě nechybí čtveřice airbagů, systém jízdní stability ESP, mlhové světlomety, elektrické ovládání předních oken, elektricky ovladatelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka či tempomat. Příjemné je jistě také to, že není nijak omezen výběr barev karoserie.

Z Rakouska do Dánska a zpátky na jednu nádrž!

To dokázal s Fabií GreenLine Rakušan Gerhard Plattner, světový rekordman v úsporné jízdě.

Gerhard Plattner svoji rekordní jízdu odstartoval 10. května 2011 v rakouském městě Reutte, odkud se vydal, převážně po nejdelší německé dálnici A7, až do dánské obce Bov a zpět. Cestu, dlouhou zhruba 2 006 kilometrů, absolvoval na jednu nádrž. Výsledkem Plattnerovy cesty je rekordně nízká spotřeba modelu Fabia GreenLine, pouhých 2,21 litru/100 km.

Při předání vozu Fabia GreenLine v Mladé Boleslavi, člen představenstva Škoda Auto, zodpovědný za oblast technického vývoje, Dr. Eckhard Scholz prohlásil: „Intenzivně a soustavně pracujeme na snižování spotřeby našich vozů. Prvořadým cílem této snahy je nabízet efektivní techniku ve všech našich modelech za dostupné ceny. Fabia GreenLine ukazuje, čeho lze dosáhnout díky optimalizované technice ve spojení s šetrným způsobem jízdy.“

Gerhard Plattner k rekordnímu úspěchu poznamenává: „Modely Škoda GreenLine jsou vzorovým příkladem efektivní jízdy. Ta je při dnešních cenách paliv výhodná nejen pro řidičovu peněženku, ale i pro snižování zátěže životního prostředí. Spotřebou hluboko pod normovanou hodnotou jsem chtěl ukázat, že nejen automobilky, ale i každý řidič může sám přispět k tomu, aby se nadále snižovala zátěž pro životní prostředí.“
Vznětový motor 1,2 TDI DPF 55 kW
Vznětový motor 1,2 TDI DPF 55 kW

Systém Start-Stop snižuje emise i hlučnost vozu ve městech
Systém Start-Stop snižuje emise i hlučnost vozu ve městech

Patnáctipalcová kola z lehkých slitin Antares
15" kola z lehkých slitin Antares

Označení modelu na zádi vozu
Označení modelu na zádi vozu